Łobżenica dnia 28 października 2010 roku

 

 

                                                                            Wg rozdzielnika

 

Dotyczy przetargu nieograniczonego na budowę sieci wodociągowej w Kościerzynie Małym i Trzeboniu, modernizacji oczyszczalni ścieków  w Liszkowie, modernizacji  stacji   uzdatniania   wody   w   Łobżenicy, modernizacji  stacji uzdatniania wody w Dźwiersznie   Wielkim   i  budowy  kanalizacji  sanitarnej  w   Dębnie,  Fanianowie, Liszkowie,   gmina  Łobżenica,  opublikowanego w  BZP nr  331396 – 2010 w  dniu 13.10.2010 r.

 

W odpowiedzi na zapytania do SIWZ informujemy :

Pytanie 1.

Z uwagi na niejednoznaczność zapisów w materiałach przetargowych bardzo prosimy o wyja-śnienie, czy dla urządzeń wskazanych w dokumentacji przetargowej dopuszczają Państwo ujęcie w ofercie urządzeń równoważnych.

Odp.

Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie urządzeń równoważnych pod warunkiem, że spełniają one wymogi PN – EN oraz ich jakość nie będzie gorsza od ujętych w dokumentacji.

Pytanie 2

Prosimy o wyjaśnienie, czy dopuszczają Państwo wykonanie rurociągów w stacji uzdatniania wody z rur stalowych kwasoodpornych.

Odp.

Zamawiający  nie  dopuszcza  stosowanie  w  stacji  uzdatniania wody rur stalowych kwaso-

odpornych.

Pytanie 3

W § 14 ust. 1 pkt. 2 wzoru umowy – prosimy o wykreślenie słów „prac projektowych” gdyż zapis ten nie odnosi się do przedmiotu zamówienia.

Odp.

W § 14 ust. 1 pkt. 2 wzoru umowy wykreśla się słowa „prac projektowych”

Pytanie 4

Z uwagi na obszerność materiałów przetargowych oraz złożony zakres przedmiotu zamówie-nia, zwracamy się z uprzejmą prośbą o przedłużenie terminu składania ofert, co najmniej 7dni, co umożliwi wykonawcom zebranie wszystkich ofert dostawców urządzeń oraz rzetelne przygotowanie oferty przetargowej.

Odp.

Termin składania ofert został przedłużamy do dnia 4 listopada 2010 roku godz. 10:00 (ogło-szenie o zmianie ogłoszenia opublikowane w BZP Nr 341634 – 2010 w dniu 22.10.2010 r. i na stronie internetowej zamawiającego WWW.bip.lobzenica.pl )

 

Pytanie 5

Proszę o udostępnienie projektu branży elektrycznej i AKPiA odnośnie oczyszczalni ścieków w Liszkowie dzięki któremu będzie możliwa rzetelna wycena przedmiotu zamówienia.

Odp.

Wycenę branży elektrycznej należy wykonać według przedmiaru robót i dokumentacji proje-ktowej. Oryginał dokumentacji jest do wglądu w siedzibie zamawiającego.

Pytanie 6

W przedmiarze branży elektrycznej dotyczącej stacji uzdatniania wody w Dźwiersznie pozycja nr 46 i 47 tj. KNNR 5 0713-03 układanie kabli o masie 3,0 kg/m w rurach, pustakach lub kanałach zamkniętych obmiar 380 oraz KNNR 5 0713-02 układanie kabli o masie do 1,0 kg/m w rurach, pustakach lub kanałach zamkniętych obmiar 035.

Proszę o podanie typów, ilości żył i przekrojów kabli.

Odp.

Zgodnie z dokumentacją i przedmiarem robót. Każdy wykonawca musi zastosować typy kabli odpowiadające polskiej i europejskiej normie (PN-EN).

Pytanie 7

Dotyczy  projektu  branży  elektrycznej SUW Dźwierszno – według projektu (rys. instalacja ogrzewania elektrycznego)  jest  montaż  8  grzejników konwektorowych wodnych „Prestige”

typ GPM lub GOM – w przedmiarze nie ma tych grzejników. Proszę o wyjaśnienie, czy należy je ująć w wycenie czy nie są one przedmiotem zamówienia.

Odp.

Należy ująć do wyceny montaż 8 grzejników konwektorowych wodnych.

Pytanie 8

Dotyczy projektu branży elektrycznej S U W  Łobżenica – według  projektu ( rys  instalacje ogrzewania elektrycznego) jest montaż 9 grzejników, a w przedmiarze w pozycji 57 instalacje elektryczne, Łobżenica tych grzejników jest 8. Proszę o podanie wyjaśnienia ile grzejników należy ująć w wycenie.

Odp.

Należy ująć zgodnie z przedmiarem robót tj. 8 grzejników

Pytanie 9

Dotyczy SUW czy na filtrach przewidziana jest wyspa zaworowa.

Odp.

Tak

Pytanie 10.

W projekcie technologicznym dotyczącym modernizacji oczyszczalni ścieków zamawiający wskazuje na doposażenie reaktora ELA 2 w mieszadło hydrauliczne. Natomiast w przed-miarach dotyczących wyposażenia w/w reaktora brak odpowiedniej pozycji do kosztory-sowania.

Odp.

Należy ująć doposażenie reaktora ELA 2 w mieszadło hydrauliczne.

Pytanie 11

Z kolei przedmiary dotyczące technologii oczyszczalni ścieków zawierają pozycje dotyczące dostawy mieszadła hydraulicznego w reaktorach ELA 1, ELA 2, natomiast brak informacji w projekcie.

Odp.

Należy ująć dostawę mieszadła hydraulicznego w reaktorach ELA 1, ELA 2 , zgodnie z przedmiarem. 

 

Pytanie 12

Czy w ramach prac modernizacyjnych oczyszczalni ścieków w Liszkowie przewidywana jest budowa czwartego reaktora biologicznego i drugiego zbiornika osadu wtórnego.

Odp.

Zgodnie z przedmiarem robót.

Pytanie 13

Cz zamawiający dopuszcza zastosowanie w szafach sterowniczych przepompowni ścieków panela dotykowego (kolorowego) LCD o przekątnej 5,6 (w projekcie jest 7,1)

Odp.

Wykonać zgodnie z projektem.

Pytanie 14

Czy przetarg w swoim zakresie obejmuje budowę sieci wodociągowej Łobżenica - Rataje-Kruszki - Szczerbin.

Odp.

Przetarg w swoim zakresie obejmuje budowę sieci wodociągowej w miejscowości Trzeboń i Kościerzyn Mały.

Pytanie 15

Jaka jest prawidłowa długość sieci wodociągowej. W przedmiarze robót jest w poz. 60 PCV

Dn 110 – 6.658,0 m a w pkt. 3,0 opisu technicznego 4.270,0 m.

Odp.

Zgodnie z przedmiarem robót tj. 6 658,0 m.

Pytanie 16

Jaka jest prawidłowa długość Dn przyłączy wodociągowych. W przedmiarze robót w poz. 70 PE Dn 63 mm – 380,0 m a w pkt. 3,0 opisu technicznego jest PE Dn 40 mm – 685,0 m.

Odp.

Zgodnie z przedmiarem robót

Pytanie 17

W dokumentacji technicznej sieci wodociągowej na odcinku od istniejącej sieci do budynku nr 27 (rys.4) sieć wodociągowa jest PCV Dn 90 mm. Brak w przedmiarze robót montażu rurociągu PCV Dn 90 mm.

Odp.

Należy dokonać wyceny zgodnie z przedmiarem robót.

Pytanie 18

Jaka jest Dn przyłącza wodociągowego od sieci do budynku nr 15 (rys. nr 2) budynek 13,12 (rys. nr 3), budynek nr 37 (rys. nr 1) Brak opisu na planie.

Odp.

Wykonać zgodnie z przedmiarem robót.

Pytanie 19

Na planie sieci jest 18 przyłączy wodociągowych. Proszę o podanie jaka jest prawidłowa ilość przyłączy.

Odp.

Zgodnie z przedmiarem robót.

Pytanie 20

W przedmiarze robót nie uwzględniono połączenia projektowanych przeyłączy wodociągowych, są natomiast ujęte zasuwy kołnierzowe Dn 50 w ilości 20 szt. Czy zasadny jest montaż zasuw Dn 50 na przyłączach z PE Dn 40. Proszę o podanie sposobu włączenia przyłączy do istniejącej sieci oraz zakończenia przyłączy wodociągowych.

Odp.

Dopuszcza  się  montaż  zasów  Dn 40. Na  włączenie  przyłącza do  istniejącej sieci należy zastosować zaworo opaskę – nawiertkę. Przyłącze zakończyć zaślepką.

Pytanie 21

W związku z tym, że w dokumentacji technicznej brak jest profili sieci i przyłączy wodociąg-gowych a na planie nie ma wskazanych długości sieci proszę o podanie prawidłowych Dn oraz długości sieci i przyłączy.

Odp.

Zgodnie z przedmiarem robót.

Pytanie 22

W opisie technicznym pkt 3.3. zapisano wykonanie studni rewizyjnych z prefabrykatów betonowych Dn 1200 z prefabrykowanym dnem studni w systemie np. PREDEL a na rys. nr 7 z polimerobetonu. Z jakiego materiału mają być ostatecznie wykonane studnie rewizyjne.

Odp.

Dopuszcza się stosowanie obydwu rodzaju materiałów.

Pytanie 23

W pkt. 3.4.4 przepompownie przydomowe brak podanych parametrów pracy pomp (Q H) oraz uwzględniono zbiorniki z polinerobetonu Dn 1200 mm. Czy zasadne jest zastosowanie dla pompownie przydomowych tak dużego zbiornika (możliwość zgromadzenia ścieków).Proszę o podanie parametrów pracy pomp (Q H) oraz wielkość zbiornika (Dn i głębokość) i czy może być to zbiornik z PEHD.

Odp.

Parametry pracy pompy H-60 m,Q – zgodnie z projektem na silnik o mocy 1,1 kW. Należy zastosować zbiornik Dn 1200 mm z polinerobetonu lub z PEHD.

Pytanie 24

W pkt. 12 przedmiaru robót nr 4 – przepompownie przydomowe z przewodami tłocznymi uwzględniono przepompownie 1 – dno pompowe. Proszę o potwierdzenie, ze mają to być na pewno przepompownie 1-dno pompowe.

Odp.

Prosimy o uwzględnienie przepompowni dwu pompowych

Pytanie 25

Czy przepompownia PS2 w Fanianowie musi być wykonana w zbiorniku z polinerobetonu czy może być z betonu B-45 skoro przepompownia PS1 jest wykonana z zbiornikiem żelbetowym.

Odp.

Przepompownia PS2 może być wykonana z betonu B-45.

Pytanie 26

W opracowaniu „Projekt modernizacji technologii uzdatniania wody dla miejscowości

„ Łobżenica” w dziale 1.7.6. Opomiarowanie i sterowanie filtrów – I i II st. Filtracji znalazł się następujący zapis „ Wynik przepływu (odczyty) powinny znajdować się bezpośrednio przed/ przy każdym filtrze ( np. na wyspie zaworowej) oraz w sterowni, względnie na panelu sterowania lub wizualizacji SUW. ” Natomiast w przedmiarze robót na stację uzdatniania wody w miejscowości nie została ujęta wycena wysp zaworowych.

Prosimy o wskazanie czy wyspy zaworowe należy wycenić ( w jakiej ilości o jakiej charakte-

rystyce) oraz o uzupełnienie przedmiaru o brakujący zakres, gdyż szczątkowe informacje zawarte w projekcie nie pozwalają na rzetelną wycenę.

Odp.

Dwie wyspy zaworowe dla Łobżenicy, po jednej na każdy stopień filtracji.

 

Pytanie nr 27

            W opracowaniu „ Projekt modernizacji Stacji Uzdatniania Wody dla miejscowości Dźwierszno Wielkie” w dziale Modernizacji układu Uzdatniania Wody dla SUW Dźwierszno Wielkie, sterowanie poszczególnymi przepustnicami, znalazł się następujący zapis „sterowanie przepustnicami z napędem pneumatycznym: - ręcznie : z wysp zaworowych skrzynek sterowniczych, w sytuacji awaryjnej związanej z indywidualną pracą każdego z filtrów ciśnieniowych, zlokalizowanych tuż przy każdym filtrze ciśnieniowym .”

Prosimy o wskazanie czy wyspy zaworowe należy wycenić ( w jakiej ilości o jakiej charakterystyce) oraz o uzupełnienie przedmiaru o brakujący zakres, gdyż szczątkowe informacje zawarte w projekcie nie pozwalają na rzetelną wycenę.

Odp.

Dwie wyspy zaworowe dla Dźwierszna Wielkiego, po jednej na każdy stopień filtracji.

Pytanie nr 28

Przedmiar robót Łobżenica koszt z nap. (przedmiar robót elektrycznych SUW)

Prosimy o podanie jakie typy kabli należy przyjąć do wyceny w pozycjach 14,15,16,49,51,52.

Odp.

Każdy wykonawca musi zastosować typy kabli odpowiadające polskiej i europejskiej normie. (PN-EN)

Pytanie 29

Pozycja 54 przedmiaru, mówi o kopaniu rowów w sposób ręczny w gruncie kat.III, obmiar 40 m3, jednak nie ma pozycji dotyczących układania kabli w rowach kablowych, ani pozycji dotyczącej zasypywania rowów kablowych. Prosimy o wyjaśnienie czego dotyczy powyższa pozycja

Odp.

Należy uwzględnić kopanie rowów, układanie kabli w rowach kablowych i ich zasypywanie.

Pytanie 30

Przedmiar robót Technologia Dźwierszno Wielkie

Prosimy o podanie jakie kształtki i o jakiej średnicy, należy przyjąć do wyceny w pozycjach

49 i 50 przedmiaru robót.

Odp.

Kształtki stalowe spawane o średnicy zewnętrznej do 57,0 mm. Grubość ścianki do 4,5 mm.

Zgodnie z przedmiarem robót.

Pytanie 31

Prosimy o podanie jakie średnice kształtek należy przyjąć do wyceny w pozycjach 52 i 53 przedmiaru robót.

Odp.

Zgodnie z przedmiarem robót

Pytanie 32

Przedmiar robót Łobżenica koszt bez nap, przedmiar robót elektrycznych SUW Dźwierszno

Prosimy o podanie jakie typy kabli należy przyjąć do wyceny w pozycjach 8,9,10,43,46.

Odp.

Każdy wykonawca musi zastosować typy kabli odpowiadające polskiej i europejskiej normie.

 

                                                            Burmistrz

                                                          (-) Eugeniusz Cerlak